Najlepsza szkoła tańca w Tarnowskich Górach

Nauka tańca, kursy tańca w Tarnowskich Górach

Śląska Szkoła Tańca w Tarnowskich Górach

Nasza szkoła tańca została założona w 1992 roku przez Dariusza Kurzeja – sędziego Sportowego Tańca Towarzyskiego, choreografa, instruktora tańca. Jego pasja i zaangażowanie pozwoliły stworzyć szkołę tańca, w której nauczanie każdej formy odbywa się na najwyższym poziomie.

W Tarnowskich Górach oferujemy Państwu Kursy Tańca Towarzyskiego, Kursy Salsy Cubana, a także specjalnie spersonalizowane lekcje indywidualne dla par i solistów. Zastanawiasz się nad rozpoczęciem kursu w naszej szkole tańca? Sprawdź najbliższy możliwy termin i przyjdź na pierwsze spotkanie!

Co nas wyróżnia? Doświadczenie, wiedza i ciągły rozwój…

Certificate Imperial Society of Teachers of Dancing – Licentiate – Londyn 1996
(Certyfikat Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii)

• Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki – kierunek taniec – Warszawa 1992
(Dyplom ukończenia 2-letniego studium – specjalizacja taniec towarzyski – m.in. lektorat pedagogiki, tańca klasycznego, muzyki i historii muzyki, modern jazz’u, anatomii, polskich tańców narodowych, tańców standardowych, tańców latynoamerykańskich, rytmiki, tańca charakterystycznego i wiele innych…)

• Instruktor Tańca I kategorii Wojewódzkiego Ośrodka Kultury – Katowice 1992
(Najwyższa kategoria instruktora tańca zostaje przyznana za wkład pracy i osiągnięcia, wyniki oraz sukcesy w nauczaniu tańca)

• Pracował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej – Teatr Tańca
(Współpracował z Jerzym Stuhrem, tworząc choreografie do spektakli “Wesele” Stanisława Wyspiańskiego i “Czyż nie dobija się koni” H. McCoy – w adaptacji i inscenizacji Jerzego Stuhra)

• Official Zumba® Instructor – Nowy Targ 2012

• Partner Torres Salsa Group

• International Adjudicator World Dance Council – Surrey 2016
Qualified in Ballroom (Standard) & Latin Dances
(Certyfikat upoważniający do sędziowania najbardziej prestiżowych turniejów tańca na świecie– British Open Festival – Blackpool, czy Shanghai Open World Trophy)

• Sędzia World Dance Sport Federation – Stuttgart i Ryga 2010
(Dyplom sędziego Światowej Federacji Tańca Sportowego)

• Sędzia klasy międzynarodowej Polskiego Towarzystwa Tanecznego – Kraków 1995
kategoria I – Taniec Towarzyski, Jazz Dance oraz Freestyle

Dariusz Kurzeja posiada uprawnienia sędziowskie identyczne jak Iwona Szymańska-Pavlović, czy Piotr Galiński, dlatego oceniał m.in. Mistrzostwa Polski w 10 Tańcach, Mistrzostwa Polski w Tańcach Standardowych, Mistrzostwa Polski Hip Hop i Electric Boogie, Akademickie Mistrzostwa Polski w Tańcach Standardowych i Latynoamerykańskich, Finał Grand Prix Polski, Mistrzostwa Polski Południowej. Do stycznia 2020,  Dariusz Kurzeja pracował w komisji sędziowskiej aż 297 turniejów oraz festiwali tańca.